Často se nás ptáte

Poničíte mi zahradu během vrtání?

Rozumíme vašim obavám ohledně vašeho venkovního prostoru. Všechny odpady z vrtání odvádíme odpadovou trubkou na specifické místo, což minimalizuje nepořádek. Takže se nemusíte obávat ohozené omítky či velkého nepořádku na vaší zahradě.

Volba hloubky vaší studny by měla zohlednit aktuální i předpokládané podmínky hladiny podzemních vod v dané lokalitě. Mnoho zákazníků, kteří sledují dlouhodobé trendy, si nechává vyvrtat studny o 10 až 15 metrů hlouběji, než je aktuální hladina podzemní vody, s předpokladem, že hladina podzemních vod bude v budoucnosti klesat.

Pokud uvažujete o vyvrtání studny v horských oblastech, velmi často se bude voda nalézat i v hloubce větší než 30 metrů. Pro nejlepší doporučení ohledně hloubky vaší studny se na nás s důvěrou obraťte.

Ano, prohloubíme, pokud to umožňuje technický stav Vaší studny. Je však třeba pčítat s tím, že prohlubování staré studny může vést k jejímu zhroucení. Na základě našich zkušeností Vám doporučujeme vyvrtat novou studnu pro optimální a dlouhodobě udržitelné řešení vašich budoucích potřeb.

Máme k dispozici tři vrtné soupravy různých velikostí, což nám umožňuje flexibilně reagovat na specifikaci Vašeho pozemku. Vždy se snažíme vybrat optimální techniku tak, abychom minimalizovali jakýkoliv dopad na Váš pozemek.

Cena za vyvrtání studny závisí na mnoha faktorech, především však na potřebné hloubce. Pro zájemce o novou vrtanou studnu hlubokou např. třicet metrů lze předpokládat náklady v řádu vyšších desítek tisíc korun. Pro přesnou kalkulaci a individuální nabídku doporučujeme osobní konzultaci přímo na místě.

Působíme především na Moravě a ve Slezsku. Ve specifických případech však realizujeme vrty i v Čechách. Jsme zde pro vás, neváhejte nás kontaktovat.

Specializujeme se na geologické práce, ne geodetické. Naše služby zahrnují vrtání studní, vrty pro tepelná čerpadla, vsakovací vrty a vrtané piloty. Pokud potřebujete geodetické služby, doporučujeme obrátit se na specialisty v tomto oboru.